ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення районної ради

від 10 грудня 2020 року № 11/2020

“Про затвердження положень

про постійні комісії районної ради”

 

ПОЛОЖЕННЯ

про постійну комісію районної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та опіки над ветеранами УПА, ветеранами російсько-української війни та учасниками бойових дій

  1. Загальні положення

Постійна комісія районної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та опіки над ветеранами УПА, ветеранами російсько-української війни (далі – комісія) та учасниками бойових дій керується в своїй роботі Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про статус депутатів місцевих рад”, Регламентом районної ради, іншими законодавчими і нормативними доку­ментами та цим Положенням.

 

  1. Повноваження та права комісії

 

2.1. Комісія за дорученням голови, заступника голови, президії районної ради або за власною ініціативою вивчає стан виконання делегованих повноважень ра­йонній державній адміністрації, її структурним підрозділам з питань, що входять до її відання.

          2.2. Комісія за дорученням районної ради, голови, заступника голови район­ної ради або за власною ініціативою:

- попередньо розглядає питання охорони здоров’я, соціального захисту населення та опіки над ветеранами УПА, ветеранами російсько-української війни та учасниками бойових дій, які вносяться на розгляд ради, розробляє проекти рішень ради та готує висновки з цих питань, виступає на сесіях ради з доповідями і співдоповідями;

- вивчає діяльність підзвітних і підконтрольних раді органів з питань  охорони здоров’я, соціального захисту населення та опіки над ветеранами УПА, ветеранами російсько-української війни та учасниками бойових дій, а також з питань, віднесених до відання ради, районної державної адміністрації, підприємств, установ та організацій, їх філіалів і відділень, незалежно від форм власності, та їх посадових осіб. За ре­зультатом вивчення подає рекомендації на розгляд їх керівників, а в необхідних випадках – на розгляд ради;

- здійснює контроль за виконанням рішень ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та опіки над ветеранами УПА і ветеранами російсько-української війни та учасниками бойових дій, доручень виборців, подає за результатами переві­рки рекомендації на розгляд виконавців, а в необхідних випадках – на розгляд ради;

- вивчає та розглядає питання, пов’язані з реалізацією державної політики у галузі охорони здоров’я, соціального захисту населення та опіки над ветеранами УПА, учасниками бойових дій та ветеранами російсько-української війни;

- готує висновки щодо розроблених програм, пов’язаних із здоров’ям людини, охороною здоров’я, соціальним захистом населення та опікою над ветеранами УПА, учасниками бойових дій та ветеранами російсько-української війни, вносить на розгляд районної ради та контролює виконання рішень з даних питань;

- розглядає інші питання, які відносяться до її відання та районної ради.

2.3. Попередньо розглядає кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження районною радою з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та опіки над ветеранами УПА, ветеранами російсько-української війни та учасниками бойових дій, готує висновки з цих питань.

          2.4. Розглядає пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) та скарги громадян та звернення юридичних осіб. Робота із заявами і пропозиціями, скаргами громадян проводиться згідно із Законом України “Про звернення громадян”, а також відповідно до статті 12 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”. Відповідальність за своєчасний, повний і об’єктивний розгляд звернень громадян, прийняття висновків і рекомендацій  покладається на голову комісії районної ради.

2.5. Має право отримувати від керівників місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій та їх філіалів і відділень усіх форм власності необхідні матеріали і документи.

2.6. Рекомендації комісії підлягають обов’язковому розгляду місцеви­ми органами влади, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено комісію у встановлений комісією термін.

 

  1. Обов’язки комісії

            3.1. Якісно, відповідно до вимог чинного законодавства, готувати проекти рішень районної ради на засідання районної ради, здійснювати попередній розгляд, редагування та підготовку питань, що належать до її відання.

          3.2. Звітувати перед районною радою про свою роботу.

            3.3. Своєчасно виконувати доручення голови, заступника голови районної ради та президії з питань, що належать до її відання та організаційної роботи, інформувати президію або районну раду про хід їх виконання.

            3.4. Вивчати і враховувати у своїй діяльності громадську думку, розглядати звернення громадян і своєчасно реагувати на них.

            3.5. У разі невиконання або неналежного виконання головою постійної комі­сії своїх обов’язків, районна рада може достроково відкликати його з посади, ліквідувати чи реорганізувати комісію у порядку, передбаченому Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, цим Положенням та Регламентом районної ради.

  1. Організація роботи комісії

           4.1. Організація роботи комісії покладається на голову комісії.

          4.2. Голова комісії скликає і веде засідання комісії, дає доручення членам комісії – як усні, так і письмові, представляє комісію у відносинах з іншими орга­нами, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, а також з громадянами, організовує роботу щодо реалізації висновків і рекомендацій комісій. За дорученням голови ради голова комісії представляє раду у відносинах з державними органами, об’єднаннями громадян, трудовими колективами, адміністрацією підприємств, установ, організацій і громадян тощо.

          4.3. У разі відсутності голови комісії або неможливості виконувати ним свої повноваження з інших причин його функції здійснює заступник або секретар. Засідання комісії скликається за необхідності і є правомочним, якщо в ньому бере участь більшість від загального складу комісії.

          4.4. За результатами вивчення і розгляду питань комісія готує висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації комісії приймаються більшістю голосів від загального складу членів комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії.

          4.5. Рекомендації комісії підлягають обов’язковому розгляду державними органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено комісію у встановлений нею термін згідно з чинним законодавством.

          4.6. За рішенням комісії для вивчення питань розробки проектів рішень ради можуть створюватись підготовчі комісії і робочі групи із залученням представників громадськості, вчених і спеціалістів. Вченим і спеціалістам виплачується винагорода за виконану ними роботу згідно з попередньо укладеними угодами.

           4.7. Питання, які належать до відання кількох комісій районної ради, можуть, за ініціативою комісій, а також за дорученням ради, її голови, заступника голови ради розглядатися постійними комісіями спільно. Висновки і рекомендації, прийняті постійними комісіями ради на їх спільних засіданнях, підписуються головами відповідних комісій.