10 квітня 2025 року на базі Бурштинського торговельно-економічного фахового коледжу ДТЕУ відбулося засідання Ради директорів закладів фахової передвищої освіти (ЗПФО) Івано-Франківської області.
Привітав гостей і міський голова Бурштина Василь Андрієшин, розповівши про потенціал громади, економічні та туристичні перспективи. Заклик до тісної співпраці озвучила заступниця голови Івано-Франківської районної ради Лідія Чекайло. Про спільні напрацювання з коледжем розповіли голова Дубовецької ТГ Павло Андрусяк та голова Ворохтянської ТГ Олег Дзем’юк.
Захід розпочався з молебню біля Меморіалу Героїв у сквері Небесної Сотні. Представники освітянської спільноти разом із священнослужителями громади вшанували пам’ять полеглих Героїв. Покладання квітів і лампадок стало щирим символом подяки та поваги до тих, хто боронив і боронить Україну.
У конференц-залі коледжу присутніх привітав голова Ради директорів ЗФПО Івано-Франківської області Василь Бабінець. До заходу дистанційно долучилися перший проректор з науково-педагогічної роботи ДТЕУ, доктор технічних наук, професор кафедри товарознавства Наталія Притульська та директорка Інституту професійної освіти НАПНУ, доктор педагогічних наук, професор Валентина Радкевич.
Директор коледжу, доктор філософії Андрій Козак коротко презентував діяльність закладу, поділився досягненнями, напрацюваннями та перспективними напрямками розвитку, зокрема у співпраці з роботодавцями, стейкхолдерами, Бурштинською і сусідніми громадами.
Серед запрошених стейкхолдерів своїм досвідом поділилися Андрій Іваськів (депутат обласної ради), Володимир Олійник (директор НЗ «Давній Галич»), Василь Костишин (директор виробництва ТМ «Рибак») та Анатолій Мельничук (ТОВ «Лігос»).
Оксана Дяків (головний спеціаліст Департаменту освіти і науки ОДА) висловила щиру подяку керівникам закладів освіти за активну участь в обласних конкурсах та закликала й надалі активно долучатися до всіх заходів, які плануються на майбутнє.
До участі в засіданні була запрошена начальниця управління Державної служби якості освіти в Івано-Франківській області Любов КАСІЯН, яка у своєму виступі окреслила особливості акредитації освітніх програм в закладах фахової передвищої освіти у 2025 році, зробивши акцент як на здобутках, так і на наявних викликах у системі фахової передвищої освіти.
Цікавим доповненням була презентація досвіду організації регіональної (не)конференції EDCAMP UKRAINE, яку представили Валерій Ковтун та Людмила Прокопів з Коломийського педагогічного фахового коледжу.
Величною родзинкою заходу стали відвідання історико-релігійного центру «Гора над Дністром». Отець Ярослав розповів про історію святині, благословив учасників, а семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії зворушили серця співом духовних пісень. Спільне проходження Хресної дороги стало моментом духовного єднання присутніх.
Паралельно в коледжі проходив День вступника для випускників гімназій і ліцеїв Дубовецької ТГ, які мали можливість ознайомитися з освітніми можливостями коледжу. Для них були проведені майстер-класи відповідно до спеціальностей та професій:
- експериментально - дослідницька лабораторія з дослідження якості кондитерських виробів і проведення промоакції для стимулювання продажу шоколаду та формування знань споживачів про продовольчі товари;
- тартар з лосося з авокадо на рисовому чіпсі з елементами молекулярної кухні, а саме пудра з оливкової олії методом емульсифікації;
- приготування змішаних напоїв.